ייעוץ חינם – 03-6130028

ייעוץ חינם:
03-6130028

חבר בורסת היהלומים

איך בוחרים טבעת אירוסין "הילה" (יהלום מרכזי מוקף יהלומים קטנים)-HALO

איך בוחרים טבעת אירוסין "הילה" (יהלום מרכזי מוקף יהלומים קטנים)-HALO

ישנן מספר דרכים לקנות יהלום. הראשון הוא לבחור את היהלום עצמו, ואז לבחור טבעת תואמת תוך התאמה לתקציב . השני הוא להתחיל עם בחירת הטבעת , ואז לבחור יהלום שמשלים אותו.
קורא שלנו בחר בגישה השנייה: בחירת טבעת במקרה זה, טבעת אירוסין הילה ממתכת לבנה ואז לפנות לעזרה המומחה שלנו בבחירת היהלום הנכון להשלמתה.
להלן האימייל המקורי של הקורא:
"
אני מחפש טבעת אירוסין ואעריך את עצתך.
חברה שלי אוהבת זהב לבן או פלטינה, הילה . היא גם רוצה שהטבעת תהיה דקה. על סמך זה בחרתי:
טבעת אירוסין 14K זהב לבן
אני מעוניין בעצתך לגבי אפשרויות שילוב יהלומים שישתלבו עם הטבעת. אין לי בקשות ספציפיות מלבד זה שיהיה יהלום לבן ואיכותי (אבל בלי לשלם יותר מדי עבור תכונות שאינן נחוצות או אפילו לא ייראו).
אני מוכן להוציא עד 20.000 שח כולל הטבעת
מה אתה מציע .”
כמו כן, תודה על האתר האינפורמטיבי והעזרה בקבלת החלטה זו! חבר טוב שלי נעזר בך בקניית טבעת לאשתו והיה מאוד מרוצה מהתוצאה הסופית".

טבעות יהלום הילה יכולות להיראות מדהים , במיוחד כאשר היהלום המרכזי נבחר בקפידה וזאת כדי להתאימו לגלגל היהלומים שמסביב ליהלום המרכזי. בשיבוץ מסוג זה, חיוני לבחור ביהלום חתוך היטב והתאמה טובה לצבע ולניקיון של האבנים שמסביב.

בסופו של דבר בחרנו ביהלום בחיתוך עגול של 0.80 קראט בצבע H, VS2 שהקורא שילב עם טבעת הילה זהב לבן. התוצאה הסופית הייתה טבעת אירוסין מהממת ו אפילו יותר חשוב – הצעת נישואין שמחה ומוצלחת.

בניגוד לקניית טבעת אירוסין סוליטר, שהיא בדרך כלל תהליך פשוט, מציאת יהלום מתאים לטבעת הילה יכולה להיראות מסובכת משמעותית. עם זאת, זה לא קשה כשאתה מודע מה לחפש (ולא פחות חשוב, ממה להימנע).

בטבעת הילה, היהלום המרכזי מוקף בהילה עגולה של יהלומים קטנים יותר, בדרך כלל יהלומים עגולים בחיתוך טוב. היהלומים מסביב מושכים את תשומת הלב מהיהלום המרכזי ומעניקים לטבעת זוהר ונוכחות נוספים על אצבעו של העונד.
יש להם גם יתרון משני נוסף הם גורמים ליהלום המרכזי להיראות גדול ומבריק יותר ממה שהוא באמת.
טבעות הילה רבות כוללות גם יהלומי פאווה יהלומים קטנים, עגולים בדרך כלל, המשובצים בתוך הטבעת.
בהנחה שבחרת טבעת הילה כמו הקורא הזה, מה עליך לחפש ביהלום המרכזי?
נתחיל עם צורת היהלום. כמו בכל טבעות האירוסין, רוב טבעות ההילה כוללות יהלום עגול בחיתוך מעולה. הסיבה לכך היא שיהלומים עגולים מחזירים הכי הרבה אור ולכן הם הנמכרים ביותר.
עם זאת, טבעת הילה לא נראית טוב רק עם יהלום עגול. בגלל המראה הרבתכליתי שלה, שיבוץ הילה יכול להשלים בצורה יפה כל צורת יהלום, למרות שהיא נוטה להיראות בצורה הטובה ביותר עם צורות יהלומים מעוגלות לפחות חלקית (למשל חיתוך כרית, צורה אליפסה, צורת אגס).
מעבר לצורה, ישנם מספר גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת יהלום מרכזי לטבעת אירוסין הילה.
להלן שרטוט המתאר את הגורמים החשובים ביותר לבחירת היהלום:

4Cs infographic

אנו ממליצים לתת עדיפות לאיכות החיתוך של יהלום, ואז לשאוף ליהלום נקי לעין (כלומר, ליהלום אין תכלילים הנראים לעין בלתי מזוינת) ונראה חסר צבע בשיבוץ שלו.
בחיתוך העגול, זה אומר בדרך כלל בחירת יהלום עם דרגת חיתוך מעולה (אם מתועד על ידי ה-GIA) . אנו מציעים להימנע מכל יהלום שנמכר עם תעודות של גורמים מדרגים אחרים, מכיוון שלעתים קרובות אלו מגזימים באיכות היהלום וגורמים ליהלום לא אטרקטיבי להיראות כמו עסקה טובה.
באשר לניקיון, מראה נקי לעין חשוב יותר מדרגת ניקיון ספציפית. לעתים קרובות אתה יכול למצוא יהלומים עגולים מדהימים ונקיים לעין מתחת ל-1 קראט בטווח SI1 עד VS2 – רמת ניקיון שיכולה להציע תמורה נהדרת לכסף.
לשלם יותר ממה שצריך עבור ניקיון הוא בסופו של דבר בזבוז המקדיש אחוז גדול יותר מהתקציב שלך לגורם פחות חשוב מתכונות אחרות, שכן בחיים האמיתיים, פגמים שלא נראים לעין הם, למעשה, לא קיימים.
כשמדובר בצבע יהלום, הנקודה החשובה ביותר היא לבחור יהלום שנראה חסר צבע לחלוטין-(כמה שיותר לבן) בסביבה אמיתית.
כמו בניקיון, אין צורך לשלם יותר מדי עבור שלמות. צבע G/H ייראה מדהים בכל סביבה של הילה. מכיוון שהחיתוך העגול עושה עבודה מצוינת בהסוואת צבע בשל שבירת האור יוצאת הדופן שלו.

תְאִימוּת
רמת ההתאמה בין היהלום המרכזי ליהלומים הקטנים בהילה. בכך אנו מתכוונים שחשוב שהיהלום המרכזי יתאים, או לפחות יתקרב בהתאמה, ליהלומים הקטנים המקיפים אותו מבחינת צבע וניקיון.
הבה ונעבור על בעיית התאימות. בטבעת פשוטה כמו טבעת אירוסין סוליטר, בחירת יהלום היא פשוטה מאוד. הסיבה לכך היא שיש רק יהלום אחד המרכזי שמבטל את סוגיית התאימות בין היהלומים השונים.
בטבעת הילה, היהלום המרכזי מוקף ביהלומים קטנים יותר. על מנת להיראות במיטבו, היהלום המרכזי צריך להיות דומה בניקיונו ובצבעו ליהלומים הקטנים שיעטפו אותו כדי למנוע אי התאמה.
לדוגמה, נניח שאתה רוכש טבעת אירוסין הילה הכוללת יהלומי הילה עם צבע ממוצע G-H וניקיון ממוצע VS1-VS2, ולאחר מכן בחרת יהלום מרכזי עם ציון צבע של L, K או אפילו M.
במקרה זה, היהלום המרכזי יראה צהוב משמעותית מיהלומי ההילה הקטנים בשל ההבדל הגדול בדרגת הצבע, במיוחד אם השיבוץ עשוי מזהב לבן, פלטינה או מתכת חסרת צבע אחרת.
פתרון בעיה זו הוא פשוט: פשוט בחר יהלום עם דרגת ניקיון או צבע השווה או דומה לזה של היהלומים המופיעים בטבעת.
אתה יכול לעשות זאת בקלות על ידי בדיקת דירוג היהלומים הקטנים. בדרך כלל היהלומים הקטנים בטבעת הילה הם בטווח הצבעים G-H וטווח הניקיון VS2-SI1:

 

תקציב
לבסוף, יש את גורם התקציב. טבעות Halo נוטות להיות יקרות מטבעות פשוטות כמו טבעות סוליטר, מה שאומר שצריך לקחת בחשבון את העלות של היהלום והטבעת בעת תכנון הרכישה.
לקורא הזה יש תקציב כולל של 20000 שח כלומר אנחנו צריכים למצוא יהלום שיענה על הציפיות שלו מבלי לגרום לו להוציא יותר ממה שהוא רוצה.
באימייל מאוחר יותר, קורא זה ציין שהם מעדיפים טבעת פלטינה. זה מעלה עוד יותר את המחיר של הטבעת, שכן פלטינה היא מתכת יקרה יותר מזהב לבן. עם זאת, זה עדיין אפשרי מאוד למצוא יהלום יפה ואיכותי שנמצא בטווח המחירים שלהם.


בסופו של דבר,
הקורא הזה החליט לבחור את ה-0.80 קראט הזה, צבע H, ויהלום בחיתוך עגול בניקיון VS2 . זהו יהלום פנטסטי שייראה יפה בבחירת טבעת ההילה.
ההמלצה שלנו
בחירת טבעת הילה היא רעיון מצוין אם אתם מחפשים טבעת אירוסין אלגנטית שתדגיש את הברק של היהלום המרכזי. זוהי גם אפשרות טובה אם אתה מחפש ליצור מראה של יהלום גדול יותר מבלי לבזבז יותר מדי על יהלום מרכזי גדול.
בעת בחירת יהלום לשיבוץ הילה, פעל לפי העצה שלמעלה: תעדיף תחילה את איכות החיתוך, ולאחר מכן בחר יהלום נקי לעין וציון צבע המאפשר לו להיראות חסר צבע ביחס לשיבוץ שלו וליהלומי ההילה שמסביב.

התקשרו אלינו 03-6130028 דילוג לתוכן