ייעוץ חינם – 03-6130028

ייעוץ חינם:
03-6130028

חבר בורסת היהלומים

איך לקנות יהלום בחיתוך פרינסס (נסיכה)

חיתוך הנסיכה הוא אחת מצורות היהלומים הפופולריים ביותר. לא רק שהוא נותן אש וברק מצוינים, אלא שהוא מעט יותר משתלם על בסיס קראט מהחיתוך העגול.
הסיבה העיקרית לכך היא שבחיתוך הנסיכה ניתן לשמור על כמות גדולה יותר של יהלום גולמי לאורך כל תהליך החיתוך.
בנוסף ליתרונות הכספיים ,לחיתוך הנסיכה יש צורה אלגנטית ונצחית. טרנדים בטבעות אירוסין באים והולכים, אבל יהלום בחיתוך נסיכה בטבעת סוליטר תמיד ייראו אלגנטיים וימשכו תשומת לב.
בהנחה שיש לך תקציב בסביבות $2,500 ומעלה להוציא על טבעת אירוסין ואת אוהבת את חיתוך הנסיכה,כדאי לשקול יהלום פרינסס. מה כדאי לך לחפש בסוג זה של יהלומים?
כמו ביהלומים אחרים, חשוב לשאוף לאיזון של ארבעת ה-Cs . מבין אלה, הגורם שישפיע הכי הרבה על המראה של יהלום בחיתוך נסיכה הוא איכות החיתוך שלו.
הערכת איכות החיתוך של יהלום בחיתוך נסיכה עשויה להיות מעט מסובכת, במיוחד בהשוואה לחיתוך עגול.
ביהלום עגול, כל מה שאת/ה באמת צריך לחפש נמצא בדרגת החיתוך ביהלום בתעודת GIA . לרוב, התהליך כולל מציאת יהלום בחיתוך מצוין או אידאלי, ולאחר מכן בדיקת מאפיינים משניים מסוימים.

ביהלום בחיתוך פרינסס GIA לא נותן איכות חיתוך אלא רק סימטריה וצחצוח. אי לכך איכות החיתוך נתונה לפרשנות וכל לוטש יכול ללטש אותה במידות שונות.


באופן כללי,
אנו ממליצים לחפש יהלום בחיתוך נסיכה בעל עומק כולל של בין 68 ל-74 אחוז. יהלומים בטווח זה נותנים בדרך כלל את האיזון הטוב ביותר בין גודל פיזי וברק.
אם אתה מתקשה למצוא יהלום בטווח העומק הזה, חפש בין 65 ל-75 אחוזים.
השולחן של היהלום צריך להיות 75 אחוז או פחות מהרוחב הכולל שלו, וציוני הליטוש והסימטריה שלו צריכים להיות טובים מאוד או מצוינים. כדי להיראות מרובע, יהלום בחיתוך נסיכה צריך להיות בעל יחס אורך/רוחב של 1.00 עד 1.05


חיתוך הנסיכה טוב מאוד בהסתרת תכלילים(
פגמים) וצבע. אנו ממליצים להיצמד לטווח הניקיון SI1 עד VS2, ולאחר מכן לבדוק פיזית את היהלום האם התכלילים גלויים או נקיים לעין.
טיפ מקצועימכיוון שהפינות של הפרינסס חדות יש לשמור עליהן בשיבוץ כדי שלא ישברו.
צבע טווח H עד I יספק בדרך כלל יהלום שנראה חסר צבע ביחס לשיבוץ שלו. מעל לדרגת צבע H בדרך כלל אין שום שיפור משמעותי בלובן, לפחות לא בהשוואה לעלות

 

התקשרו אלינו 03-6130028 דילוג לתוכן