ייעוץ חינם – 03-6130028

ייעוץ חינם:
03-6130028

חבר בורסת היהלומים

איך קונים יהלום של 2 קרט לטבעת אירוסין- בתקציב נמוך יחסית   

איך קונים יהלום של 2 קרט לטבעת אירוסיןבתקציב נמוך יחסית                                                                              לעתים פונים אלינו קוראים המחפשים עזרה בבחירת וקניית יהלומים בטווח של 2+ קראט. לקורא המסוים הזה היה תקציב של 20000$ ורצה עזרה בבחירת יהלום 2 קראט לטבעת סוליטר זהב צהוב. 

עזרנו לו לרכוש יהלום יפהפה במשקל 2.00 קראט, בצבע K, ובניקיון VS2 בחיתוך עגול מעולה שנראה מדהים בטבעת זהב צהוב .
להלן האימייל המקורי של הקורא:
"שלום
התקציב שלי הוא $20,000. ברצוני לרכוש יהלום 2 קראט אם אפשר. ארוסתי רוצה טבעת סוליטר דקה זהב צהוב .
כרגע אני בודק צבע K (אני יודע שאתה ממליץ על צבע גבוה על יותר, אבל האם K יהיה בסדר על טבעת של זהב צהוב?).
תודה ."
שאלת הקורא לגבי צבע יהלומים נפוצה בקרב אנשים שרוכשים יהלומים גדולים בטווח של 2+ קראט. זו הזדמנות מצוינת לדבר על איך משקלו של יהלום יכול להפוך גורמים מסוימים, כגון צבעו וניקיונו של היהלום , חשובים יותר לשיקול.
אנו ממליצים להוציא כמה שיותר מהתקציב שלך על הגורמים שיש להם את ההשפעה הגדולה ביותר על מראה היהלום.
בדרך כלל זוהי איכות החיתוך של יהלום (המאפיין שקובע את הברק שלו) ומשקל הקראט שלו (משקלו וגודלו הפיזי).
בכל הנוגע לצבע וניקיון, אנו מציעים בדרך כלל לבחור בדרגות נמוכות יותר שעדיין גורמות ליהלום להיות חסר צבע ביחס לשיבוץ שלו ונקי לעין (כלומר, הוא אינו מראה תכלילים או פגמים כלשהם כאשר רואים אותו בעין בלתי מזוינת).
ביהלומים קטנים ובינוניים, תהליך זה הוא די פשוט, שכן ליהלומים אלו יש שולחנות קטנים יותר(שטח פנים עליון) הנותנים תצוגה מוגבלת של פני היהלום. זה עוזר להסתיר את הגוון הצהוב הקל מאוד שניתן למצוא ביהלומים רבים עם דרגות צבע בטווח H, I, J או K.
בדיוק כמו שחלון גדול משקף נוף טוב יותר של החוץ מאשר קטן, השולחן הגדול של יהלום 2+ קראט נותן לך תצוגה טובה יותר של פני היהלום , כלומר בדרך כלל תצטרך להיות יותר בררני בכל מה שקשור ל בחירת דרגת הצבע הנכונה מאחר וביהלום 2 קרט רואים יותר טוב את הצבע האמיתי של יהלום מאשר ביהלום של 1 קרט.
יכולה להיות בעיה רצינית עם צורות כמו חיתוך אמרלד, שיש להן סידור שולחן גדול וסידור פנים בחיתוך מדרגות שהופכים את הצבע הפנימי לברור ביותר.אי לכך ביהלום בליטוש אמרלד לא כדאי לבחור צבע נמוך מאחר והיהלום יראה צהבהב.
ליהלומים במשקל 2 קראט, אנו ממליצים בדרך כלל להגדיר דרגת ניקיון מינימלית של VS2 (תכלילים קטנים מאוד 2) כדי להבטיח שאין פגמים או תכלילים גלויים לעין.
עם זאת, ישנם כמה חריגים להמלצה זו. לדוגמה, החיתוך העגול הוא מעולה בהסתרת תכלילים בשל דפוס הפאות והחזר האור שלו, כלומר זה בסדר לרדת לדרגת ניקיון של SI1 ביהלום גדול יחסית.
ירידה מתחת לדרגת הניקיון VS2 היא בסדר, בתנאי שהיהלום הנבחר עדיין נקי לעין
הקורא הזה בחר בסופו של דבר ביהלום עגול בחיתוך עגול ויפהפה של VS2 שאינו מציג תכלילים או פגמים, גם כשהוא נצפה בהגדלה . זו אבן יפה, ובזכות החלטות רכישה חכמות, היא מספקת תמורה מצוינת לכסף.
יתרונות טבעת הסוליטייר
אנחנו בהחלט חסידים של טבעות יהלום סוליטר. לא רק שיש להם סגנון קלאסי ונצחי שלעולם לא ייצא מהאופנה, אלא שהפשטות של טבעות הסוליטר גורמת לכך שקניית יהלום מתאים הופכת לתהליך הרבה יותר קל.
לדוגמה, במקרה של הקורא הזה, הבחירה של סוליטר זהב צהוב אפשרה להם לבחור יהלום בדרגת צבע K (הודות להשפעת מתכת הזהב הצהוב הגורמת ליהלום צהבהב להראות בהיר יותר) ובדרגת ניקיון VS2
בואו נדמיין שבמקום לבחור בטבעת סוליטר מזהב צהוב, הקורא הזה העדיף טבעת הילה(גלגל יהלומים עם אבן מרכזית במרכז) מזהב לבן

הם ישלמו יותר עבור הטבעת (מאחר ובטבעת יש יותר יהלומים)וסביר להניח שהם גם יצטרכו להפריש תקציב גדול יותר ליהלום עם דרגות צבע וניקיון התואמות במידה רבה את אלה של היהלומים הקטנים המשובצים בטבעת(מאחר והיהלומים הקטנים לבנים ויכולים להבליט את הצהבהבות של היהלום ולכן צריך יהלום לבן יותר שעולה יותר)
על ידי בחירת טבעת סוליטר פשוטה ואלגנטית, כאבי ראש אלו (ועלויות נוספות) נמנעים לחלוטין, מה שמאפשר להוציא יותר מהתקציב שלהם על יהלום גדול ויפה.

ההמלצה שלנו
יהלום 2 קראט יכול להיראות מדהים , במיוחד כשהוא משולב עם טבעת סוליטר פשוטה ואלגנטית שמגביהה אותו על האצבע של העונד אותו.
ביהלומים בטווח של 2+ קראט, חשוב במיוחד לשים לב לצבע ולניקיון. בדוק שהיהלום נראה חסר צבע ביחס לשיבוץ שלו ואינו מציג תכלילים גלויים או פגמים אחרים.

מומלץ לבדוק יהלומים במשקל קראט זה מקרוב באמצעות זכוכית מגדלת

והכי חשוב:

יהלום בסדר גודל כזה קונים רק אצל חבר בורסת היהלומים המציג לכם תעודת חבר

וכפוף לתקנון מחמיר ביותר של בורסת היהלומים

 

 

התקשרו אלינו 03-6130028 דילוג לתוכן