ייעוץ חינם – 03-6130028

ייעוץ חינם:
03-6130028

חבר בורסת היהלומים

איך קונים יהלום 1 קרט – מדריך קנייה

איך קונים יהלום של 1 קרט – מדריך

יהלומים קונים בבורסה רצוי מחבר בורסת היהלומים

לא רק שיש הבדלים משמעותיים ביופי היהלומים יש גם הבד.לים במחיר.

מחיר גבוה יותר לא תמיד אומר יהלום טוב יותר.
כמה עולה טבעת יהלום 1 קראט?
באופן כללי, יהלום 1 קראט עולה בין $3000 -$20000 המחיר תלוי בגורמים כגון איכות החיתוך, ניקיון וצבע היהלום. איכות החיתוך הינה הגורם המשפיע ביותר על מחירו של יהלום ועל יופיו.
אנו ממליצים למצוא איזון בין האיכות לבין הגודל כדי למקסם את הערך של היהלום.
כל תג מחיר של יהלום 1 קראט תלוי בגורמים נוספים, כפי שצוין לעיל, הקובעים את יופיו של היהלום. הגודל הוא גורם משמעותי למחיר היהלומים, ולמרות שקראט אינו מדידה של גודל, אלא משקל .
קראט מתייחס למשקל היהלום. 1 קראט שווה 200 מיליגרם, או 0.2 גרם. בפרספקטיבה, יהלום 1 קראט שוקל בערך כמו רבע צימוק.
מחירי היהלומים עולים ככל שמגיעים ל'קטגוריות' משקל גבוהות יותר. מחירי היהלומים עולים באופן אקספוננציאלי עם המשקל בגלל ערך המשקל הגבוה יותר של היהלום והמחיר הגבוה יותר לקראט עבור קטגוריית המשקל המוגדלת. לדוגמה,אם יהלום 1 קראט עשוי לעלות 5000$ , יהלום דומה של 2 קראט עשוי לעלות של $15000 או יותר .
טיפ מקצועי: אל תתמקד יותר מדי בדרגת ניקיון היהלומים בתעודותGIA . הרוב המכריע של יהלומים בניקיון SI2 למשל אינם נקיים לעין. למי איכפת? אתה לא קונה 100 יהלומים, אתה קונה אחד. אם תבחר ביהלום SI2 נקי לעין תקבל יהלום שנראה כמו יהלום VS2 בפחות כסף.
למרות שיש יתרון לחפש יהלום שנמצא ממש מתחת לקטגוריית משקל חדשה כמו יהלום 0.90-0.99 קראט זה לא תמיד כדאי . החיפוש אחר יהלום "כמעט" 1 קראט הפך לפופולרי. פופולריות זו מעלה את מחיר היהלומים המסוימים האלה מה שהופך את החיסכון בעלויות למינימלי.
בסופו של דבר, חפש יהלום בגודל 0.90 קראט+, אבל אנחנו מציעים לא לנסות למצוא אחד ספציפי, מכיוון שאתה מגביל את פוטנציאל החיפוש שלך מבלי באמת לחסוך דבר.
תמחור יהלומים הוא לעתים קרובות סובייקטיבי ביהלומים, הכל עניין של רגשות. המוזרות הזו של "תחושות" בעסקי היהלומים היא הסיבה היחידה שיש הרבה יהלומים בעלי ליטוש גרוע בשוק.

איך נראה יהלום 1 קרט על האצבע

Picture of a 1 Carat Diamond Ring Size Vs 0.5 ct Vs 2 ct

קוטר של יהלום 1 קראט הוא כ-6.45 מ"מ. זהו גודל של יהלום עגול, חתוך לפרופורציות אידיאליות. לצורות אחרות עשויות להיות שטח פנים גדול יותר או קטן יותר. ליהלומים סגלגלים, אגסים ומרקיזות יש שטח פנים גדול יותר, בעוד שיהלומים בחיתוך נסיכות ו"אשר" קטנים יותר, עם גודל שולחן בערך של 5.5 מ"מ.
למרות שהוא אולי נראה קטן, יהלום 1 קראט הוא בהחלט גדול מספיק כדי למשוך תשומת לב. גודל ומשקל קראט צריכים להיות שיקול לטבעת שלך, אבל צריך גם להתמקד בבחירת יהלום חתוך היטב. טבעת אירוסין 1 קראט תהיה מבריקה ומושכת את העין יותר מטבעת האירוסין בה יש יהלום שהחיתוך שלו גרוע.
זכור כי קראט הוא מדידה של משקל, ולא גודל. אי לכך ייתכן ששני יהלומים בעלי קראט וצורה זהים אינם באותו גודל בדיוק. בהתאם לאופן חיתוך היהלום, והפרופורציות שלו, גודלו הנראה לעין, עשוי להיות שונה במקצת למרות היותו אותו קראט.
איפה אפשר לקנות טבעת יהלום 1 קראט
עולם היהלומנים הוא עצום, אבל אל תתנו לזה להפחיד אתכם. אנו ממליצים לקנות יהלום אך ורק מחבר בורסת היהלומים המציג לכם תג של חבר בורסה. חבר בורסה כפוף לתקנון מחמיר כך שלא סביר שיעבדו עליכם.
זכור את הדברים הבאים:
רכשו רק יהלומים שמגיעים עם תעודת GIA
בצע השוואות מחיר ואיכות במקומות שונים לפני הרכישה.
וודא שחיתוך היהלום הוא חיתוך אידיאלי, או באיכות מעולה בדרגת GIA. רמת חיתוך זו ממקסמת את הניצוץ, הברק והאש של היהלום שלך. חיתוך יהלום הוא המרכיב החשוב ביותר המשפיע על היופי והניצוץ הכללי של היהלום.
בחר טבעת איכותית לטבעת האירוסין שלך, העשויה מזהב לבן 14 קראט, זהב צהובלבן או זהב ורוד
שקול לבקש ממומחה ליהלומים שיעזור לך בחיפוש אחר טבעות יהלומים באיכות גבוהה של1 קראט.
אין דבר כזה גודל קרט יהלום. לעתים קרובות אנשים טועים בקרט יהלום כגודל יהלום, אך ניתן להימנע מכך בקלות תוך ידיעת כמה יסודות. קרט יהלום מתייחס במיוחד למשקל היהלום. הוא לא משפיע על שטח פני השולחן, עומק או מאפייני צורה אחרים. משקל קראט גבוה יותר אינו אומר יהלום בגודל גדול יותר.
גודל, לעומת זאת, קשור למראה החזותי של היהלום. לדוגמה, סביר להניח שיהלום בצורת מרקיזה ייראה גדול יותר מאשר חיתוך עגול באותו קראט רק בגלל צורתו המוארכת.
רכיבים שונים, כגון שטח פנים ועומק(גובה)היהלום משחקים תפקיד בגודל היהלום. לפיכך, שני יהלומים בעלי אותו קראט נראים בדרך כלל שונים בגודלם בהתאם לעיצוב הצורה ואיכות החיתוך. דירוג ניקיון לטבעות יהלום 1 קראט
כאשר מסתכלים על 4 C (חיתוך, צבע, ניקיון ומשקל קראט) של יהלום 1 קראט , תחום חשוב שיש לקחת בחשבון הוא הניקיון. גורם זה מכתיב כמה תכלילים, פגמי שטח (או פגמים) קיימים ביהלום.
בדומה להמלצות שלנו לגבי צבע יהלום, אנו מציעים לבדוק את הניקיון של יהלום בעצמך או לבקש סיוע ממומחה. מה שעין בלתי מזוינת יכולה לראות חשוב יותר מסתם דירוג GIA.
לדוגמה, יהלום נקי לעין בניקיון נמוך ייראה זהה ליהלום נקי בהנחה שכל שאר הפרמטרים זהים. (עם זאת יעלה הרבה הרבה פחות).
ניתן למצוא יהלום SI2 יפהפה שחוסך לך כמעט 35% על פני VS2 בינוני.
סולם ה-GIA של ניקיון היהלומים נע בין הטוב ביותר לגרוע ביותר: נקי (IF), תכלילים קטנים מאוד 1 (VVS1), תכלילים מאוד קטנים 2(VVS2), תכלילים קטנים מאוד 1 (VS1), תכלילים קטנים מאוד 2 (VS2) ), תכלילים קטנים 1 (SI1), תכלילים קטנים 2 (SI2), תכלילים גדולים 1 (I1), תכלילים גדולים 2 (I2)

ליהלום 1 קראט, אנו ממליצים בדרך כלל על מינימום של דרגת ניקיוןSI2, מכיוון שרוב התכלילים והפגמים יהיו בלתי נראים לעין בלתי מזוינת.
ניראות הניקיון לעין היא העיקר
לדעתנו, המטרה של צרכן צריכה להיות למצוא את היהלום ה "נקי לעין" הזול ביותר (בכל הנוגע לניקיון) שתוכל למצוא. אנו משתמשים ב"נקי לעין" כדי לתאר יהלומים שעשויים להיות להם תכלילים אם מסתכלים עליהם בזכוכית מגדלת (או מיקרוסקופ ), אבל האדם הטיפוסי לא יכול לראות את התכליל בעין בלתי מזוינת

טבלת ניקיון ביהלום

FL

נקיחיצוני ופנימי

IF

נקי פנימי

VVS1

פגם מזערי מאדלא נראה לעין

VVS2

פגם מזערילא נראה לעין

VS1

פגום קל מאדלא נראה לעין

VS2

פגום קללא נראה לעין

SI1

פגום בינוני קללרוב לא נראה לעין

SI2

פגום בינוני – לרוב לא נראה לעין

I1

פגום במידה קשהפגם נראה לעין

I2

פגום במידה קשה מאדנראה לעין

 

1 צבעי היהלום
כשמסתכלים על מגוון של טבעות יהלום 1 קראט, אחד מ-4 ה-C שיש לציין הוא צבע.
ה-GIA מדרג את הצבע בסולם מ-D עד Z, כאשר D הוא היהלום הצלול וחסר הצבע, ו-Z הוא יהלום עם גוון צהוב או חום המורגש בקלות.
בנוסף לדירוג הצבעים של GIA, סקור את היהלום בעצמך או בקש ממומחה לעזור לך.
"
לרוב האנשים קשה מאוד (אם לא בלתי אפשרי) להבדיל בין דרגת צבע אחת לאחרת. ההבדל במחיר, לעומת זאת, יכול להיות משמעותי".
מסיבה זו, הסתכלות על היהלום בקפידה היא בדרך כלל האינדיקטור הטוב ביותר לאיכות הצבע. והכי חשוב, וודאו שהיהלום נראה לבן ביחס לשיבוץ שלו. לדוגמה,יהלום בצבע K על טבעת בעיצוב סוליטר זהב צהוב. בדרך כלל, ליהלום בצבע K יהיה גוון צהבהב אך מכיוון שהוא מנוגד למשהו כהה יותר (הזהב הצהוב), הוא נראה לבן יותר.
מצד שני, יהלום בצבע K דומה בשיבוץ בזהב לבן, היהלום יראה צהוב יותר.
ככל שחתוך יהלום עגול טוב יותר, כך קשה יותר להבחין בצבע. מסיבה זו, חשוב יותר להתמקד באיכות החיתוך מאשר בכל פרמטר אחר
ביהלום 1 קראט אנו ממליצים על צבע G עד צבע I . בטווח צבעים אלו היהלום יראה לבן גם בזהב צהוב

Diamond Color Scale


כדי להבטיח שהיהלום שלך הוא בדיוק מה שהיהלומן מציין, וודא שהיהלום מגיע עם תעודת GIA או AGS. ה-GIA ו-AGS הן שתי המעבדות המפורסמות והמכובדות לדירוג יהלומים המוציאות דוחות מדויקים ועקביים ליהלומים.
אם מוכר יהלומים מנסה לשכנע אותך לרכוש יהלום של מעבדה אחרת דחה בנימוס את הצעתו. האיכות האמיתית של היהלומים האלה היא הרבה פחות ממה שהם מציגים כ"אמת".
כדי לבחור טבעת אירוסין 1 קראט בתמורה הטובה ביותר, עקוב אחר ההמלצות שלנו:
חיתוך: הגדל את האש והברק של היהלום שלך על ידי בחירה רק ביהלום בחיתוך מעולה. חיתוך הוא הגורם מספר אחד ליופי ולערך של יהלום.
צבע: בחר יהלום בטווח G-I כמעט חסר צבע, באשר לעין בלתי מזוינת, הוא ייראה חסר צבע בדיוק כמו יהלומים בטווח D-F (ויעלה הרבה פחות).
ניקיון: יהלומים עם דרגת ניקיון SI1 ו– VS2 מציעים את התמורה הטובה ביותר על מה שניתן לראות בעין בלתי מזוינת. רוב התכלילים והפגמים לא יהיו מורגשים בציונים אלה.
צורה: בחר צורת יהלום מושכת אישית ואסתטית. ודא שסוג הטבעת שאתה רוצה משלימה ומאבטחת פיזית את היהלום.
בחר במוכר יהלומים מכובד עם שנים של ניסיון סוחר יהלומים חבר בורסת היהלומים

 

התקשרו אלינו 03-6130028 דילוג לתוכן