ייעוץ חינם – 03-6130028

ייעוץ חינם:
03-6130028

חבר בורסת היהלומים

איך מנקים טבעת אירוסין עם יהלום

איך מנקים טבעת אירוסין עם יהלום

שמירה על ניקיון טבעת האירוסין היא המפתח לשמירה על הברק של היהלום . להלן עצות שיעזרו לך לשמור על הטבעת מבריקה.
כאחד הנכסים היקרים ביותר שלך, טבעת האירוסין ראויה לטיפול ותשומת לב שישמרו עליה ויגרמו לה להיראות במיטבה. ניקוי טבעת האירוסין באופן קבוע הוא אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על יופייה והברק שלה. כל מתכת יקרה מקבלת כתמים עם הזמן. טבעת היהלום המבריקה ביותר תתחיל להיראות עמומה לאורך זמן אם היא לא מנוקה ומתוחזקת כראוי.
כדי לשמור על מראה מבריק, אנו ממליצים לבצע ניקוי של טבעת האירוסין 4 פעמים בשנה. אם אתם מנהלים אורח חיים פעיל במיוחד למשל, אם אתם מבשלים הרבה, מבלים בגינה לעיתים קרובות או מתעמלים תוך כדי ענידת הטבעת יהיה צורך לנקות אותה לעתים קרובות יותר. מצד שני, אם תשאירי את הטבעת שלך מאוחסנת בבטחה בבית כשאת נכנסת לחדר הכושר או בעבודה בחצר, היא תישאר מבריקה יותר וניתן לנקות אותה לעיתים רחוקות יותר.ניתן לקחת את הטבעת לכל תכשיטן כדי לנקות אותה בצורה מקצועית. תכשיטנים רבים יספקו שירות זה ללא תשלום. במיוחד אם אתה חוזר לחנות בה נרכשה הטבעת. שירותי הניקיון בדרך כלל יהיו ללא תשלום. אם אתה הולך לתכשיטן שלא רכשת ממנו, הוא עשוי לגבות ממך עמלה על הניקוי.
טיפול בטבעת האירוסין בין ניקויים
כדי לשמור על טבעת האירוסין שתראה במיטבה, שקלי להסיר אותה כשאת משתתפת בפעילויות שעלולות להזיק לטבעת , כגון שטיפת כלים, ספורט, ניקיון (במיוחד עם חומרי ניקוי כימיים קשים כמו אקונומיקה, אמוניה וניקוי תנורים). או כאשר עוסקים בפרויקטים הכוללים עבודה ידנית רבהכגון פיסול, גינון, עבודות מתכת, שיפוץ בית וכו'.
העיסוק שלך הוא גורם נוסף שיש לקחת בחשבון בעת הטיפול בטבעת האירוסין . לדוגמה, אופים וטבחים, אנשי מקצוע רפואיים, אמנים, מאמני ספורט או מדריכים, טיפול בילדים ועובדים העוסקים בבנייה, –עבודות שדורשות עבודה רבה עם הידיים. במקרים אלה, הגיוני להשאיר את הטבעת בבית, במיוחד אם את מפעילה מכונות כבדות, או עושה עבודה פעילה , ובמיוחד אם יש לך טבעת בעלת שיבוץ בולט או אבנים מרכזיות גדולות.
איך לנקות את טבעת האירוסין שלך בבית
ניקוי טבעת האירוסין בבית הוא פשוט מאוד, וניתן לעשות זאת באמצעות כלים ביתיים בהישג יד. כל מה צריך זה קצת סבון כלים או חומר ניקוי עדין (אלכוהול 70% ) ללא חומרים שוחקים וכימיקלים קשים, מים חמים, קערה להשרייה ומברשת זיפים רכה(מברשת שיניים) לניקוי.

י.

Cleaning a ring with soapy water and bristle brush

1.ממלאים קערה במים חמימים, ומוסיפים טיפה או שתיים של חומר ניקוי(סבון כלים), ומערבבים לפיזור הסבון במים.
2.
לתת לטבעת לשהות במי הסבון למשך 20 דקות כדי לשחרר ולרכך כל הצטברות של לכלוך
3.
בעזרת מברשת זיפים רכה (כמו מברשת שיניים רכה או מברשת ניקוי), נקי בעדינות את הטבעת, תוך מתן תשומת לב מיוחדת לחלק התחתון ולכל הקצוות או החריצים שבהם לכלוך יכול להצטבר בקלות. אם נשאר לכלוך לאחר קרצוף הטבעת ניתן להשרות את טבעת שוב ולחזור על תהליך הניקוי.
4.
לאחר שסיימת, שטפו את הטבעת במים נקיים. אם אתה עושה זאת בכיור, וודא שהניקוז סתום! אם יש מים קשים במקום שאתה גר, כדאי לנקות ולשטוף את טבעת האירוסין שלך במים מינרליים, שכן מים קשים עלולים להשאיר כתמים ושאריות.
5.
כעת כשהטבעת נקייה, יבש בזהירות בעזרת מטלית מיקרופייבר נקייה ונטולת סיבים.
6.
השרה את הטבעת 5 דקות באלכוהול 70% ונגב.
אם בצעת את השלבים הנ"ל ואתה עדיין מרגיש שהטבעת לא מבריקה, כנראה שהגיע הזמן לנקות אותה בצורה מקצועית.
מילה אחרונה על ניקוי הטבעת בבית
כאשר מנקים את הטבעת בבית, חשוב להקפיד על חומרי ניקוי עדינים. מומחי יהלומים ב-GIA המליצו להימנע משימוש בחומרי ניקוי ,בקיטור או בחומרים כימיים קשים, מכיוון ששיטות הניקוי הקשות יותר הללו עלולות לפגוע בטבעת . מומלץ להשאיר אותן לאנשי מקצוע, מכיוון שהם מסוגלים לבדוק את היציבות של שיבוץ הטבעת ולהשתמש בשיטות אלה בבטחה כאשר הדבר מתאים. כשאת מנקה את בעצמך, עדיף לנקות עם חומר ניקוי ביתי עדין כמו סבון כלים או חומר ניקוי מסחרי לתכשיטים.
תחזוקת טבעת
ניקיון הוא רק גורם אחד בשמירה על טבעת האירוסין . אנו ממליצים לבדוק את הטבעת אצל איש מקצוע פעם בשנה כדי לוודא שהאבנים מאובטחות והשיניים תקינות. גם עם טיפול נאות, תאונות אכן קורות, לכן אנו ממליצים לבטח את הטבעת במלוא ערכה.

התקשרו אלינו 03-6130028 דילוג לתוכן