ייעוץ חינם – 03-6130028

ייעוץ חינם:
03-6130028

חבר בורסת היהלומים

ChatGPT: מועיל אבל לא מספיק טוב לקניית יהלום לטבעת אירוסין

ChatGPT: מועיל אבל לא מספיק טוב לקניית יהלומים

תוכנת הבינה המלאכותית ChatGPT חודרת לשוק .בדקנו אותה בכל מה שקשור לקניית יהלום.


רכישת יהלום היא תהליך מורכב וזהיר. אנו רוצים יהלום הנותן ברק ויופי וזאת מבלי לשלם יותר מדי. האם ChatGPT יכול לעזור לנו להבחין בין יהלום באיכות גבוהה לבין יהלום בינוני? מומחים אומרים ש-ChatGPT יכול לשנות ולהשפיע על כל עסק, מתכנות מחשבים ועד לקניית שעוני יוקרה.

כמה מדויק ומועיל ChatGPT בכל הנוגע לבחירת יהלומים? בדקנו כמה שאלות צרכניות עם ChatGPT כדי לראות עד כמה התשובות היו מועילות. השתמשנו בשאלות נפוצות שאנשים מחפשים ב-Google וכן בשאלות ספציפיות שאנו מקבלים מהקוראים שלנו .
מסתבר ש-ChatGPT מציעה מידע בסיסי ומוגבל על בחירת יהלומים, … לפחות בינתיים.

מה ChatGPT הופך לנכון, ומה שגוי, בנוגע לתעודת היהלום
ChatGPT
מוכיח את עצמו כאשר מסבירים לו מה לחפש ביהלום. אם אתה שואל על תיעוד יהלומים, הוא מציע לך לחפש יהלום עם תעודת GIA. וזה נכון: GIA היא המעבדה האמינה ביותר לדירוג יהלומים בתעשייה. הדירוג של GIA הוא הטוב ביותר לאיכות היהלום. עובדה זו נותנת לך יותר ביטחון בקנייה מאשר תעודות מעבדה אחרות.

כששאלתי את ChatGPT האם אני צריך תעודה ליהלום, הוא ענה שזה בדרך כלל רעיון טוב. עוד נכתב: "חלק מהתכשיטנים עשויים להציע יהלומים המגיעים עם תעודה מהיצרן או ממעבדת צד שלישי כמו המכון הגמולוגי של אמריקה (GIA)." הוא לא מבהיר ש-GIA היא הדרך היחידה לקנות יהלום ושכדאי לך להתרחק מתעודות פחות אמינות.
חוץ מזה, ה-AI לא מבהיר שכאשר מוכר אומר, "היהלום שלנו מוערך על ידי גמולוג GIA", זה לא אומר שיש ליהלום תעודת GIA. ההבחנה הזו היא עצומה בעולם תעודות היהלומים, ו-ChatGPT לא מצליח לשקף זאת.

חוסר התחכום של ChatGPT בבחירת צבע היהלום
אם תשאלו את הבוט לגבי צבע היהלומים הטוב ביותר לקנייה הוא עונה שיהלומים בטווח D עד F הם הכי חסרי צבע(לבנים), אבל ייתכן שיהלומי G ו-H יהיו טובים יותר עבורכם וזה נכון. יהלומי D עד F הם חסרי הצבע ונראים לבנים בעין בלתי מזוינת. אבל G, H, ואפילו יהלומים I גם נראים לבנים ועולים הרבה פחות מיהלומים D עד F.
ChatGPT
יכול לעשות את ההבחנות החשובות הללו. הוא לא רק מציין את ציון הצבע הטוב ביותר בסולם, הוא נותן כמה עצות מועילות.

בעוד ש-ChatGPT יכול לכוון אותך בכיוון הנכון בקנית של טבעת יהלום, הוא אינו מספק את התמונה המלאה הדרושה כדי לבצע את הקנייה הטובה ביותר.
כששאלתי את ChatGPT על צבע יהלומים, הוא אמר שיהלומי G ו-H עשויים להיות בחירה טובה יותר, אבל הוא לא הסביר תרחישים ספציפיים. ChatGPT אמר: "יהלומים עם דרגת צבע של I ומטה עשויים להיות בעלי גוון צהוב או חום והם פחות יקרים. בסופו של דבר, דרגת הצבע הטובה ביותר ליהלום תלויה בהעדפה האישית ובתקציב שלך".אבל יש הרבה יותר בסיפור צבע היהלום מאשר העדפה אישית וגודל הארנק. סוג הטבעת והצבע של המתכת משפיעים על דרגת הצבע שאתה צריך לבחור.
לדוגמה, יהלום בחיתוך עגול בטבעת סוליטר יכול לרדת לצבע J שהוא עדיין יראה לבן לעין בלתי מזוינת. אם מדובר בטבעת הילה(גלגל עם יהלומים קטנים המקיפים יהלום מרכזי), עליך להישאר עם H או טוב יותר כי האבנים הקטנות עלולות לגרום ליהלום J או I במרכז להראות צהוב.
אם תבחרו בטבעת של זהב צהוב, יהלום בצבע H, I או J כמעט תמיד נראה לבן ביחס לטבעת. אבל אם הטבעת שלך היא זהב לבן, עדיף לבחור H או טוב יותר בסולם הצבעים. הגורמים החשובים הללו של צבע מתכת וסגנון הטבעת אינם מוזכרים בChatGPT, מה שיכול לחסוך לך כסף רב על יהלום.

חוסר ייעוץ ספציפי לגבי היכן לקנות יהלום ואיזה יהלום ספציפי לרכוש
חיסרון גדול נוסף של ChatGPT הוא חוסר היכולת שלו להמליץ על יהלום ספציפי או אפילו על מוכר יהלומים לקנות ממנו. כשזה מגיע לבקשות האלה, ChatGPT נראה כרובוט נחות משנות ה-90.
כששאלתי על המקום הטוב ביותר לקנות יהלום, הוא נתן מבחר אקראי של טיפים לקנייה, אבל לא מקומות לקנות יהלום.
באתר שלנו, לעתים קרובות אנו חולקים את החשיבות של בחירת מוכר יהלומים אמין, ובמחיר תחרותי. ChatGPT עשוי להוביל אותך לחיפוש ממושך אחר יהלום, בעוד מומחה מכוון אותך לכיוון הברור ביותר.
יתרה מכך, ל-ChatGPT אין יכולת להמליץ לך על יהלום ספציפי לקנייה. מנוע בינה מלאכותית רציני מעריך יהלומים נקיים לעין, הוא מסנן בין עשרות אלפי תצלומים כדי לקבוע אילו יהלומים אינם מראים תכלילים לעין בלתי מזוינת. בזמן אמת, וממליץ לך לקנות יהלום ספציפי על סמך הצבע הסגנון שלך, צורת היהלום והתקציב שלך.
ChatGPT
צריך הרבה יותרמידע ועוצמה כדי להשיג את כישורי היהלומים שכבר יש לאנשי AI אחרים בתחום היהלומים.

סיכום על ChatGPT ויהלומים
ChatGPT
יכול להציע קצת עזרה במהלך החיפוש אחר טבעת אירוסין עם יהלום. זה יכול לעזור לך לקבוע מה לחפש, אבל הוא לא מועיל כמו שיחה עם מומחה. הבינה המלאכותית מלקטת מידע בסיסי בשפה מובנת, אבל היא לא יודעת איך להתמודד עם הפרטים המחמירים של בחירת יהלומים.
במבט קדימה, נראה שהכי טוב בשלב זה להתייעץ עם מומחה ולקוות לאיטרקציות טובות יותר של ChatGPT בעתיד. נכון לעכשיו שום דבר לא מנצח מומחה אמיתי בתעשייה. הרובוטים מגיעים, אבל הם עדיין לא ממש כאן.

 

התקשרו אלינו 03-6130028 דילוג לתוכן